top of page

Що найважливіше в портреті?

Updated: Jan 11


Mamiya 645AFD, kodak TRI-X 400/push3200Що важливіше в портреті: світло чи композиція? Цікаве питання. Щоб відповісти на нього слід зрозуміти відповідь на інше питання: без чого портрет не може існувати? Зрозумілощо нам не обійтись і без світла і композиціїї, але все ж що робить портрет саме портретом?


Портрет - це не про того, хто фотографує, а про того кого фотографують.

Будь-яка творчість - це вираз почуттів та думок. Це також бажання розказати про щось , а можливо просто виговоритись. Тому, коли ми говоримо про портрет слід не забувати про автора і об'єкт його уваги.

Для мене відповідь на запитання "Що найважливіше в портреті?" проста і очевидна. Хоча не можна обійтись ні без світла, ні без композиції, все ж ні одне ні друге буде беззмістовне, якщо вони не будуть слугувати меті - звернути увагу на об'єкт уваги, а головне на ставлення автора до об'єкту уваги. Світло і композиція, подібно як колір чи предмети у портреті - це лиш засоби за допомого яких досягається мета.

Думки і почуття автора про об'єкт його уваги, роблять зображення портретом. Тому, я часто повторюю, що портрет - це не про того, хто фотографує, а про того, кого фотографують. Іншими словами, якщо перед фотографом стоїть виразна особистість, то щоб зробити хороший портрет не потрібно багато умінь. Потрібно лиш виразити своє ставлення до об'єкту уваги посередництвом фотографії.


"Жіночий портрет на плівку" - це книга в якій я більш виразно про це розповідаю. Запрошую Тебе з нею ознайомитись.


bottom of page